неделя, 25 март 2018 г.

История на Инсулин Потенцираната Терапия (IPT)

Нашите източници: 
Official Website Of IPT
IntegraMed
MED Center Film

Инсулин Потенцираната Терапия е предпочитана от пациентите, които признават нуждата от химиотерапия, но искат да я направят по безопасен и щадящ начин. При този протокол липсват страничните ефекти от конвенционалната химиотерапия. Косата не пада, липсва треморът и позивите за повръщане.

Dr. Donato Pérez García (1896-1971)
Инсулин потенцираната терапия е била въведена от мексиканския военен хирург Д-р Donato Pérez García (1896-1971), като средство за лечение на хронични дегенеративни заболявания.

За пръв път инсулинът е изолиран от тъканта на панкреаса в Канада и е използван за лечение на диабет в началото на 20-те години на миналия век. Години по-късно в Европа и САЩ инсулинът е използван за предизвикване състояние на кома за кратко време при пациенти със шизофрения, в опит да бъдат излекувани. Инсулинът е използван и за лечение на някои форми на лошо храносмилане и недохранване. 

Когато Д-р Donato Pérez García научава за откриването на инсулина, той прави експеримент първо върху себе си в търсене на лечение за стомашно-чревните си проблеми, от които страдал цял живот. И така през 1926 г., човек който не страда от диабет (в случая Д-р Donato) за пръв път се инжектира с инсулин. След серия от инжекции симптомите му изчезват, стомашните функции се нормализират, а апетитът и здравето му се възстановяват напълно. Д-р García стигнал до извода, че инсулинът му е помогнал за по-ефективното усвояване на хранителните вещества от организма му и решил, че по същия начин инсулинът би могъл да се използва в съчетание с някои лекарства, за да бъде по-ефективно действието им по време на дадена терапия. Инсулинът, приет преди лекарствата, би могъл да засили въздействието им върху централната нервна система. Това би могло да промени физичните и химични реакции, които протичат в кръвта и да бъде възстановен баланса, необходим за поддържането на по-добро здраве. За да докаже това Д-р García приложил инсулин при лечение на пациент с невросифилис (1930 г.), в резултат на което настъпило пълно излекуване. 

Този метод бил наречен клетъчна терапия. Пет години по-късно Д-р García кандидатства за американски патент за лечение и го получава през 1938 г. Пътува в Съединените щати, за да демонстрира новия си медицински протокол. Посещава Harvard University, Saint Elizabeth’s Hospital in Washington, D.C., Naval Hospital in San Diego, California and Austin State Hospital in Texas, където лекува пациенти. А в Мексико Сити открива болница изцяло специализирана в клетъчната терапия.

През 1946 г. e излекувана успешно с клетъчна терапия първата пациентка, страдаща от рак на гърдата. Много други хронични дегенеративни заболявания също реагират положително на тази новаторска терапия.

По-късно синът на Д-р García, Д-р Donato Pérez García Bellón (1930-2000) се присъединява към баща си в медицинската област, като усвоява и усъвършенства терапията. Клиничните му изследвания  са били насочени върху химичните модификации, предизвикани в кръвта след приемането на инсулин, както и други химични експерименти и международни публикации, които дават на клетъчната терапия пълно научно обоснование. В своите изследвания той стига до заключение, че раковите клетки имат поне 8 пъти повече инсулинови рецептори от здравите клетки. Заедно баща и син пътуват в Канада, Щатите и Европа като изнасят поредици от лекции сред медицинските среди.

След смъртта на баща му д-р Donato Pérez García Bellón продължава неговото дело. Също така обединява усилия с д-р Steven G. Ayre и MD Anderson Cancer Center и започват заедно да популяризират клетъчната терапия в Съединените Щати и да обучават лекари от цял свят. Те лекуват успешно с този протокол детски паралич, множествена склероза, гастрит и язва, хронични инфекции, ХИВ/СПИН и други вирусни заболявания. Но преди всичко Д-р García Bellón се концентрира върху лечението на рак, като се запознава с подобренията и адаптациите, както и новите лекарства, които са на разположение по онова време.

Третото поколение клетъчна терапия идва заедно с третия Donato  от фамилията - Dr. Donato Pérez García, който усвоява протокола от баща си. През декември 1982 г. той въвежда венозното инжектиране на инсулин на своите пациенти.

По-късно през същия месец д-р Донато осъществява първата модификация на административната процедура и това поставя начало на нова практика за лечение. Няколко години по-късно (1986 г.), клетъчната терапия е преименувана от Д-р Steven G. Ayre в Insulin Potentiation Therapy (IPT®) – Инсулин Потенцирана Терапия. В наши дни това название е променено още един път и като регистриран патент то е Insulin Potentiation Therapy Low Dose (IPTLD ®) – Инсулин Потенцирана Терапия Ниска Доза. Тя е комбинация от най-добрите протоколи и до ден днешен хиляди пациенти са излекувани от три поколения доктори Donato.

Инсулин Потенцираната Терапия е на разположение в България от 2006 г. и се прилага в Медицински център Интегративна медицина под ръководството на Д-р Христо Дамянов.

Д-р Христо Дамянов, д-р Томас Г. Кроис (Австрия) и
д-р Донато Перес Гарсия, 
Международен квалификационен семинар по IPT, 
Април, 2006 г. Мюнхен
Благодарим ви, че бяхте с нас! Споделете статията с приятелите си!
А тук сме приготвили още някои интересни неща за вас: 


Ревматоиден артрит,
има по-добър начин
Когато мозъкът ни праща сигнали
Рак на черния дроб и терапия HIFU


Няма коментари:

Публикуване на коментар