петък, 24 февруари 2017 г.

Галангал - коренът на добрата памет


Една от десетте главни причини за смърт в Америка e болестта на Алцхаймер. Тя не може да бъде предотвратена, излекувана или забавена. Или поне така казват западните лекари.

Но… я се опитайте да кажете това нещо на хората в Бали!

Болестта на Алцхаймер е изключително рядко срещана в Бали и страдащите от това заболяване там са предимно чужденци.

Една от причините балийците да имат добра памет до старини е растението Галангал. Коренът на Галангал е бил използван  в Югоизточна Азия в готварството и традиционната медицина в продължение на хилядолетия.

Индийски учени прилагали екстракт от Галангал (наречен   галангин) върху мишки, които били заразени с болестта на Алцхаймер. Третираните мишки имали по-ниски нива на свободни радикали и показвали по-добра трудоспособност, проправяйки си успешно път през лабиринта. 

Според изследванията, част от причината, поради която Галангал може да спре развитието на Алцхаймер е че той е силно средство (инхибитор), което забавя ацетилхолинестераза (АХЕ). АХЕ е ензим, който разгражда (чрез своята хидролитична активност) невротрансмитера ацетилхолин до холин и ацетат. А ацетилхолинът играе важна роля за предаване на сигнали между нервните клетки.

Онлайн консултации
Хората с болест на Алцхаймер имат по-ниски нива на ацетилхолин в мозъка си. Също така те имат и по-малко нервни клетки. Ниските нива на ацетилхолин и загубата на нервни клетки водят до тежки последствия.

Коренът Галангал помага също така за увеличаване притока на кръв към мозъка, което пък предотвратява появата на деменция и други мозъчни разстройства.

В Бали използват Галангал и за проблеми в храносмилателния тракт: лошо храносмилане, стомашни болки, хроничен гастрит, язва, гадене.

Галангал има антибактериални и антивирусни свойства, затова се използва често за стимулиране на имунната система, при грип и настинки, при висока температура.А някои от последните проучвания показват, че Галангал има способността да убива раковите клетки.

Хората в Бали консумират Галангал като подправка в храната си. Употребява се пресен и изсушен в супи, рибни ястия, чайове…

Галангал се предлага също и под формата на капсули, във вид на прах и в тинктури, смесени с джинджифил.




Автор: д-р Ал Сиърс, MD 

Благодарим ви, че бяхте с нас! Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си! А може би ще ви бъде интересно да прочете още:


Да защитим ушите си
Да обръщаме внимание
на чувствата си


неделя, 19 февруари 2017 г.

Естественият дар на тялото да се лекува само

(Или как реализирането на една мечта е в състояние да излекува 12-годишна язва, през погледа на Аюрведа)

Западните лекари работят с назовани диагнози и причинителите им вместо с целия човек. Специализират в конкретни органи в тялото, като черен дроб, бял дроб или сърце. Способността на западната медицина да изстреля хапче като куршум право в самата болест или просто да отстрани или подмени увредения орган се цени високо, като знак за невероятен напредък, но това подтиква медиците да се прицелват към симптомите, а не към причините. Вследствие на това хората живеят в дискомфорт или не му обръщат внимание, докато не се превърне в истинска болест. Тогава започва да се третира болестта, като естественият дар на самолечение на тялото се игнорира.

Един от пациентите ми беше свещеник с дванайсетгодишни стомашни проблеми. Лекарствата, диетите, медитацията, постенето, хапчетата и отварите очевидно не даваха резултат. Един ден, докато лежеше на кушетката, аз го попитах:

          - Кое е онова, което стомахът ти не може да смели?
   Отговорът му се забави и бе плах, но искрен.
 - Да бъда свещеник - отвърна той.
 - Какъв искаш да бъдеш? - го попитах.
 - Реставратор на антики.
 - Ами защо тогава не станеш такъв? - възкликнах аз.
 - Не мога! Не мога! - проплака той.
-
Баща му и дядо му били свещеници. Те искали от него да
продължи традицията, затова станал свещеник, но копнежът
да реставрира антики така и не го напуснал. Казах му да напусне страната, да се установи на място, където никой не го познава и да започне малък бизнес като реставратор на антики. Започна да се оправдава, че има дълг към енориашите си, към жена си и двамата си синове. Аз го попитах какво ще се случи, ако в следствие на неразположението в стомаха си умре от язва, болестта на Крон или някоя друга?

Терапевтичната
сила на ултразвука
В крайна сметка успях да го убедя и той замина. 3 години по-късно жена му и децата му се преместиха при него. Един ден ми се обади по телефона, за да ми каже колко щастлив се чувства. Искаше да го посетя, за да видя сам какво е постигнал в резултат на добрия ми съвет. Вместо това аз му казах, че задачата му не е приключена и има още нещо, което трябва да направи. Поръчах му да застане на определено място в града и да започне да разказва истории от Библията на хората, които се събират около него. Той беше изумен. Обясних му, че сега, когато е открит, удовлетворен и искрен, историите му ще бъдат изпълнени със смисъл, какъвто преди не са притежавали; по времето, преди да напусне епархията си, историите му са носели библейското съдържание, но не и емоционалната истина.

След година получих ново телефонно обаждане. Настояваше да го посетя и да видя колко хора се събират, за да слушат историите му.

Въпреки, че това беше уникален развой на уникална ситуация, същият принцип може да се приложи при различните обстоятелства, в които хората се озовават.

Автор: Д-р Шиам Сингха
Изтъкнат специалист по
холистична медицина
  
Благодарим ви, че бяхте с нас! Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си! А тук има още няколко интересни статии:

петък, 17 февруари 2017 г.

Униформите на съзнанието


Предвид господстващия социален климат не е изненадващо, че
толкова хора търсят убежище в системи с фиксирани убеждения. Наричам подобно сковано в рамки отношение униформи
на съзнанието

Негативното му въздействие върху здравето
ни е много по-голямо, отколкото можем да си представим. Униформите на съзнанието се появяват маскирани като догма, дълг, идеи за Бог, родна страна, училище, класова, клубна, професионална, йерархична принадлежност...

В повечето случаи униформите на съзнанието са опит за откриване на смисъл. Смисълът обаче е определен и личен и има значение само за онзи, който го открива. Хората са готови на саможертва в името на смисъла, понякога дори до степен на мъченичество. Попаднали в зли ръце, униформите могат да се превърнат в бич на властта - военните униформи, религиозните одежди или полицейското синьо са сред най-очевидните. С тези думи не целя да засегна големия брой добри хора, които носят униформи. Имам предвид много повече от същинските униформи. Имам предвид начина, по който се подчиняваме на определен начин на мислене и поведение, докато изпълняваме дадена роля, особено ако е свързана с работата ни. Тя постоянно разширява или ограничава властта ни.

Всичко за терапия HIFU
Това като че ли се вижда най-ясно, когато някой започва нова работа и почти несъзнателно се опитва да се впише в ролята. Когато възприемем характерните за ролята черти, появява се униформата, която споменах. Без значение дали става въпрос за полицай, лекар, свещеник, банкер, продавач, военен, поп музикант, преподавател или предприемач, автоматично си представяме определен стил и съответстващите му дрехи. Въплъщаваме се в ролята, която играем. По този начин рискуваме да изгубим своята уникалност, докато се опитваме да се прекроим така, че да се паснем към ролята, която възприемаме. Докато, от една страна, постигаме усещане за сигурност при сливането с дадена групова идентичност, от друга, плащаме съответната цена, която тя рефлектира в съзнанието, състоянието на физическото и душевното ни здраве и невинаги веднага се забелязва.
Ако искате да се свържете с нас:
hursamed@gmail.com
Това се случва до степен унифицирането на съзнанието да стимулира хората към възприемане на модели на поведение
(умствени, физически и емоционални), абсолютно противоположни на тяхната природа и на доброто здраве. Колкото повече модели на поведение избираме за себе си и останалите, толкова повече се стараем да нагодим себе си и другите хора към тях. Тези модели на поведение ограничават способността ни за общуване по уникален и открит начин и за долавяне на истинския смисъл под думите. И все пак всички залагаме на клишето, че няма двама души, които да са напълно еднакви.

По същата логика, по която предразсъдъците ни пречат да
разбираме другите хора, те ни възпрепятстват и да се вслушваме в онова, което ни подсказва собственото ни тяло. За да
преодолеем това, трябва да живеем живота си по начин, който
надхвърля ограничените способности на съзнанието.




Автор: Д-р Шиам Сингха -
изтъкнат специалист по
холистична медицина





Благодарим ви, че бяхте с нас! Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си! Може би ще ви бъде интересно да прочетете още:

четвъртък, 16 февруари 2017 г.

Ваксините! Стига, достатъчно!


Търсите ли истината? Готови ли сте да заемете позиция за Вашето здраве?

В продължение на десетилетия Big Pharma контролира и манипулира медиите, за да запази истината за ваксините скрита.

Те избягват да отговарят на въпроси и заглушават подаваните сигнали…

Те репресират учените, които поставят под въпрос безопасността на ваксините…

Те отнемат лицензите на лекари, които се осмеляват да говорят за връзката между ваксини и аутизъм…

Те подкупват политици и официалните здрави власти...

Стига толкова! Достатъчно!

Настъпи времето да се разкрие истината и да вземем обратно в ръцете си грижите за собственото ни здраве и това на децата ни…

Vaccines Revealed  изложиха скритата и смъртоносна история, която се крие зад мулти-милиардната индустрия на ваксините.

Очаквам с нетърпение да се присъедините към нас в това грандиозно пътуване…


Нашата Facebook страница




Д-р Dr. Patrick Gentempo

Благодарим ви, че бяхте с нас! Може би ще ви бъде интересно да прочетете още:

Ваксинирано дете
равно на
заразено дете

понеделник, 13 февруари 2017 г.

Пробиотици – защо са толкова важни?


Стотици микробни видове живеят в съжителство с хората - по кожата, в устната кухина, стомаха, червата, в пикочно-половите пътища и т.н. Например в гастроинтестиналния тракт на  човека са установени понастоящем повече от 500 бактериални вида, като само в дебелото черво техния брой достига над 1000/g.

Чревната микрофлора представлява 95% от общия клетъчен брой в човешкото тяло и е отговорна за коректния имунен отговор и защита срещу микробни патогени. Изчислява се, че бактерийните популации достигат до 100 000 000 000 000 в човешкото тяло – число, превишаващо 10 пъти броя на всички човешки клетки. Някои от тях са патогенни микроби или микроорганизми причиняващи болести – стафилококи, клепсиела, протеус и др.

Друга част от микробните видове са наречени условно патогенни, тъй като при нормален имунитет не увреждат организма, но при намаляване на защитните сили се превръщат в болестотворни микроби.

Третият вид са добрите бактерии. Най-важното място за здравето на човека заемат млечнокиселите бактерии и бифидобактериите. Различните видове бактерии - патогенни и полезни образуват вътрешната микробна флора на човека. От превеса в полза на полезните бактерии, в тази вътрешна микробна биоценоза, зависи здравето на човека. Тези приятелски настроени микроорганизми, обикновено наричани пробиотици, помагат да се намали количеството на лошите бактерии, което е от неоценима полза за организма- гостоприемник.

Затова се счита че използването на пробиотични култури стимулира растежа на предпочитани микроорганизми, измества потенциално вредните бактерии и подсилва естествените защитни механизми на организма. По този начин се поддържа необходимия баланс между чревната микрофлора, с което се гарантира нормалната функция на червата.

Всичко за терапия HIFU
Регулатори на микрофлората на чревния тракт могат да бъдат както монокултури, така и смесени култури от микроорганизми. С напредъка в микробиологията и  бактериологията се разбира, че определени представители, по-специално от родовете Lactobacillus и Bifidobacterium, играят важна роля за здравето на човека и са сред признатите пробиотици.

Българското кисело мляко се приема за първия пробиотик, привлякъл вниманието на лауреата на Нобелова награда проф. Иля Мечников. В края на ХІХ и началото на ХХ век руският учен И. Мечников (1845 – 1916 г.), при пътешествието си в България открива, че българите консумират ежедневно кисело мляко, съдържащо специфична българска бактерия. Тя е изолирана и характеризирана от българския студент д-р Стамен Григоров през 1905 г. като причинителя на подквасването и е наречена Lactobacillus bulgaricus Grigoroff. Според  Иля Мечников именно тази бактерия на ферментацията въздейства благотворно върху флората на дебелото черво, като намалява токсичната микробна дейност.

Професор Томатари Митсуока от Япония e първият спечелил награда в категория Микробиология за изключителния му принос за постигане на напредък в изследванията на чревната бактериология и разработването на методи за култивиране на тези култури, което е позволило впоследствие да бъдат открити, класирани и определени множество млечно-кисели бактерии и чревни анаероби. Научната работа на проф. Митсуока проправи пътя за прилагането на теорията за значението на баланса в чревната флора за поддържане на човешкото здраве и за превенция на болестите, както и за разработване и оценка на функционалните храни.

ИЗТОЧНИК 

Благодарим ви, че бяхте с нас! Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си! Можете да прочетете също:


Здравето е в
главите ни (3)
Тест за риск
от остеопороза
Как миомите
влияят на
репродуктивността


неделя, 5 февруари 2017 г.

Колко вода пиете? Банално и все пак...


Госпожа Шаталова е на 90 г. Тя пие 600 мл. вода на ден. Дори
спорихме с нея на тази тема. Тя може да легне на масата, някой да я хване за краката и тя да се огъне назад, докато докосне пода с ръце, а после да се изправи. Никой спортист от нашата група не успя да направи това упражнение. Тя е прекосила пустиня на 75-годишна възраст - 500 км през пустинята Каракум, заедно с група спортисти, и с това доказва, че възрастта не играе роля за това
човек да бъде здрав.

Госпожа Шаталова изпива точно 600 мл. вода на ден. Не можахме да разберем къде се разминаваме. Много учени настояват да се пие по 1,5 л, вода на ден, а американците дори смятат, че трябва да са 3 л. Японските учени доста им се присмиват за това. Но американската храна се отличава значително от японската.

Количеството вода в организма зависи от количеството изядена храна. Трябва да се пие точно толкова вода, колкото да се разтвори и измие изядената от нас храна. Ако се употребяват месо, яйца, риба, хляб, пикантни подправки, люто, значи е необходимо допълнително количество вода. А ако се ядат плодове - е нужно по-малко. Трябва да изяждаме толкова, колкото се побира в шепата ни. Стомахът ни е толкова голям, колкото нашата шепа - оптималният обем за него са 200-250гр. Всяко по-голямо количество разтяга стомаха, съответно и количеството вода трябва да бъде повече от 1.5 л. Затова преди да регулираме питейния режим, първо трябва да коригираме хранителния. Колкото повече човек яде, толкова повече трябва да пие. Тъй като ние ядем по много, трябва да пием и много вода, минимум 1,5 л., но ако преминете на разделно хранене, то количеството се намалява…

При човека съществува уникално усещане, наречено жажда. Но
жаждата не е първият признак на обезводняването, а четвъртият или петият. Затова, когато устата ни пресъхне, това вече е силно обезводняване, изсушаване на задстомашната жлеза. Ако кажете, че ви е сухо в устата през цялото време, то лекарят ще постави диагноза панкреатит — възпаление на панкреаса. На практика става дума за изсушаване клетките на задстомашната жлеза. Повече от 50% от всички заболявания така или иначе са свързани с водата. Катарактата е обезводняване на роговицата. Суха кожа, сухи коси, скърцане и напрежение в ставите, оток на мускулите, поява на камъни в жлъчката или в бъбреците - всичко това е обезводняване.

Най-щадящата
терапия на миома
Спомнете си химията. Ако концентрацията на солите е малка, те няма да се утаяват. Какво е концентрация? Това е количеството соли на единица воден обем. Например 2 гр. сол на 100 мл. вода - 2% солен разтвор , 2 гр. сол в 50 мл. вода е 4% разтвор, 2 гр. сол в 25 мл. вода е 8% разтвор. Аналогично е със солната киселина в стомаха: когато водата си замине, солта става утайка на дъното. Затова не съществува такова нещо като повишена киселинност в стомаха. Нито един стомах не би дал излишък на киселина, защо да я произвежда? Ако трябва да се отделят 2.5 мл киселина - стомахът ще отдели точно толкова. Но ако там има 2 мл вода, вместо полагащите се 100 мл, концентрацията ще бъде друга. Клетките ще изгорят, ще умрат. Човек казва, че има парене, киселини, язва и му казват, че има повишена киселинност и му приписват алуминиеви соли. По-глупаво нещо от това не може да се измисли. Просто на човека трябва да се даде вода, и то не само сега, а редовно.

Трябва да се пие чиста, хубава, алкална, структурирана вода. Трябва да се пие, докато „потече от ушите”, за да се измие тялото, да се понижи нивото на отработените соли. Ако човек има камъни в бъбреците, значи че концентрацията на соли в урината е висока и те се утаяват в бъбреците. Същото е както при чая - ако в чашата сложиш една лъжичка захар, това е нормално, но ако сложиш 10 - концентрацията става висока, тя спира да се разтваря и остава на дъното.

Често при хората сутрешната урина има остра миризма, а така не трябва да бъде - изводът е, че водата е недостатъчна. Нормалната урина няма миризма или има приятна миризма на хляб. Ако след човека има миризма в тоалетната, както след котка, невъзможно е да влезеш, това значи, че той не пие вода и урината е много концентрирана. Ако човек силно се изпотява и мирише силно, то трябва да пие вода, а не да се пръска с дезодорант. През лимфата с потта се отделят голямо количество отрови, а отровите могат да се разтворят само във вода, в нищо друго…

Автор: д-р Олга Бутакова, из Академия на здравето


четвъртък, 2 февруари 2017 г.

Ултразвукова терапия


Ултразвуковата терапия се налага все повече като физиологичен, безвреден и лесно поносим метод. Ултразвукът има различно по природа въздействие върху клетките и тъканите – механично, термично, физико-химично и бактерицидно. Общото действие на ултразвука е противовъзпалително и болкоуспокояващо. Нормализира съдовия тонус, стимулира регенерацията на тъканите, активира кръвообращението, подобрява обмяната на веществата. Действа също така противоалергично и антибактерицидно.

Всичко за терапия HIFU









Заболявания, повлияващи се от лечение с ултразвук:

Ø Заболявания на нервната система: невралгии и неврити
Ø Болести, засягащи гръбначния стълб: ошипявания, дискова харния
Ø Заболявания на опорно-двигателния апарат: болест на Бехтерев, артрити и артрози на ставите
Ø Хирургични болести: фрактури на кости и стави, изкълчване или навяхване, бавнозарастващи рани.
Ø Периферни съдови синдроми: акроцианоза, болест на Рейно
Ø Вътрешни болести: бронхиална астма, хронични бронхити, язва на стомаха и дванадесетопръстника, колити
Ø Гинекологични заболявания
Ø Кожни болести: сърбящи дерматози, карбункули, фурункули, атонични рани, варикозни язви, склеродермия и др.
Ø УНГ болести: ринити, синуити, тонзилити, фарингити, ларингити
Ø Очни болести: кератит, ирит, глаукома, кръвоизлив
Ø Стоматологични заболявания: парадонтози, гингивити, пулпити

Фонофореза – ултразвукова терапия с медикамент. Представлява въвеждане на лекарствени вещества в организма посредством ултразвук. При това ефектът на медикамента се увеличава от ултразвука, който действа като катализатор. Важно условие за фонофорезата е лекарственото вещество да не се разрушава от ултразвука и да може да се нанася под формата на унгвент, гел, линимент.


Автор: Екип „Физиотерапия и рехабилитация”
             при „Медицински комплекс д-р Щерев”