Човек може да оцелее седмици без храна, дни без вода, но само минути без кислород. Човешкият организъм е изграден предимно от вода, която представлява над 90 процента кислород. Всяка клетка има нужда от непрекъснато снабдяване с кислород, за да се поддържат химическите реакции, чрез които се произвежда енергия, да се преработват токсичните отпадъчни продукти и да се подхранва образуването на структурните й компоненти. Спомняте ли си за какво е дадена Нобелова награда на Ото Варбург? Дадена е за неговите изследвания относно ролята на цитохромите (малки сферични протеини) в клетъчното дишане. Д-р Варбург бил твърдо убеден, че всички дегенеративни болести възникват в резултат от липсата на кислород в клетките. Често се цитират неговите думи, че „ракът има само една първопричина и тя е в заместването на нормалното кислородно дишане на клетките с анаеробно”.
Д-р Ото Варбург твърди, че всяко вещество, което лишава клетката от кислород е канцероген. През 1966 г. той споделя мнението, че е безполезно да се търсят други канцерогени, тъй като резултатът от действието на всеки от тях е един и същи - липсата на кислород в клетката. Постоянното търсене на нови канцерогени създава проблем, защото измества фокуса от първопричината - липсата на кислород. Затова не може да се намери подходящо лечение. Щом веднъж нивото на нужния кислород падне под 40 процента от нормалното, клетката е принудена да произвежда енергия по друг начин - чрез ферментация. Тогава тя изгубва своя регулатор на възпроизвеждане.
Казано с прости думи, окисляването е взаимодействие между кислорода и всяко вещество, с което той се свързва. Вдишването на кислород е оксидиращ процес. Не може да съществува живот, ако няма окисляване. Организмът използва окисляването като първи фронт на защита срещу бактериите, вирусите, ферментационните гъбички и паразитите. Когато използваме принципите на окисляването с оздравителни цели, терапията се нарича оксидативна.
Повечето биохимични реакции в организма се балансират чрез механизми на редуцирано окисляване. Всеки път, когато едно вещество се редуцира (приема електрони), друго трябва да бъде оксидирано (губи електрони), за да може реакциите да останат в равновесие.
Има две прости природни вещества, чиято клинична употреба е документирана в медицинската литература още през 1920 г. Те са доказано ефективни в лекуването на някои от най-разпространените сериозни заболявания, като сърдечносъдови болести, рак и СПИН. Това са водороден пероксид (H202) и озон (03), използвани като терапевтичен метод, известен под името „биооксидативна терапия”.
Първият изследовател на биооксидативната терапия д-р Чарлс X. Фар, през 1993 г. е номиниран с Нобелова награда за медицина.
Философията на биооксидативната терапия е проста. Ако кислородното снабдяване е слабо или недостатъчно, организмът не може да се освободи добре от токсините. Причини за лошо кислородно снабдяване могат да бъдат:
* липса
на физически упражнения
* лошо
хранене
* замърсяване
на околната среда
* тютюнопушене
* неправилно
дишане
Оксидативната терапия се използва, за да доставя на организма
активни форми на кислород. Това става през устата, венозно или през кожата. Чрез
нея токсините се изхвърлят и болестта се преодолява.
Щом веднъж попадне в организма,
водородният пероксид или озонът се разпадат на различни кислородни подвидове,
които се свързват с анаеробните вируси и микроби (които имат
способността да живеят без въздух), както и със заболелите тъканни клетки. Те
окисляват тези клетки, като оставят здравите непокътнати. Когато се насити с
тези специални форми на кислород, организмът достига такова състояние на
чистота, при което болестотворните микроорганизми са унищожени, а основните
токсични вещества изхвърлени. Резултатът е силна имунна система и качествено
подобрена имунна реакция.(продължава…)
Тай Болинджър
Cancer – step outside the box
Прочетете още:
Няма коментари:
Публикуване на коментар